Poldrut logo

Hurtownia Elektryczna

Oferta

Oferta > 

Styczniki > 

STYCZNIK AF12-30-10-11 20-60V AC/DC

STYCZNIK AF12-30-10-11 20-60V AC/DC

Opis produktu:

Styczniki serii A stanowią jednolitą linię produktową od 10 do 1250A kat. AC3 dla silników elektrycznych oraz dla szerokiego wachlarza innych odbiorów DC i AC. Dzięki temu jest znacznie łatwiej zaspokoić potrzeby użytkowników stosując mniejszą ilość komponentów.

Te produkty zapewniają wszelkie korzyści wynikające z wykorzystania najnowszych badań obejmujących aparaty elektryczne w zakresie stosowanych podzespołów oraz uwzględnienia najnowsze osiągnięcia w dziedzinie bezpieczeństwa, używanych materiałów i elektroniki.

Ta nowa grupa produktowa stanowi propozycję koncepcji systemowej. Styczniki A z bezpiecznikami ABB, zabezpieczeniami zwarciowymi bez wkładek bezpiecznikowych i elektroniczne przekaźniki przeciążeniowe tworzą bazę integracyjną dla aparatów nowej generacji projektowanej dla systemów ABB. Naszym celem jest dostarczenie projektantom, inżynierom, instalatorom i użytkownikom końcowym najlepszych możliwych rozwiązań systemowych.

Styczniki A z ABB - element koncepcji systemu. Przeznaczone do łatwej, bezpiecznej instalacji i użytkowania. Łatwe do łączenia z innymi komponentami. Wykonanie kompaktowe. Pełny zakres akcesoriów. Zgodność z najnowszymi normami międzynarodowymi i krajowymi. Polepszone właściwości środowiskowe.

Ostatnio polepszono osiągi styczników AF z interfejsem elektronicznym; udostępniono modele o zakresach od 50 do 1050 A, AC-3 i 100 do 1650 A, AC-1. Styczniki AF posiadają znacznie szerszy zakres napięć zarówno dla (DC) jak i (AC). Więcej informacji dotyczących korzyści wynikających z tej cechy można znaleźć na dołączonych stronach.

ABB udostępniła klientom duże styczniki AF 1350 i AF 1650, które są nowoczesnymi, 3 fazowymi stycznikami do ciężkich zastosowań przemysłowych. Zaprojektowano je pod kątem przewodzenia i łączenia prądów w obu kategoriach: indukcyjnej AC-3 oraz rezystancyjnej AC-1. Duża trwałość mechaniczna i elektryczna czyni z nich doskonałe aparaty dla zastosowań silnikowych. Inną korzyścią płynącą z zastosowania dużych styczników AF (AF 400 do AF1650) jest możliwość sterowania stycznika sygnałami niskiego napięcia np. przez PLC. Upraszcza to instalację i oprzewodowanie.

Dopełnieniem serii dużych styczników AF jest zespół akcesoriów obejmujący przekaźniki termiczne, bloki styków pomocniczych, ochronniki przepięciowe i blokady mechaniczne.. ABB oferuje również styczniki do zastosowań specjalnych jak np. łączenie baterii kondensatorów oraz aparaty 4 biegunowe.